Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

ZDRAVÝ OBCHOD U PÁNOV BAKLAŽÁNOV

Pripravili sme pre Vás lákavý výber potravín z nášho sortimentu, ktorý je veľmi široký. Nájdete tu potraviny, o ktorých si myslíme, že stoja za to a samozrejme na našej prevádzke toho nájdete oveľa viac. Vyskúšajte a urobte si svoj názor.

Domáci fermentovaný nápoj KOMBUCHA

Kombucha je u nás taký staro-nový nápoj. Roky dozadu si mnohí ľudia pestovali zvláštnu hubu v pohári jej fermentovaním, z čoho následne vznikol nápoj pod názvom Kombucha.

Dnes, po dlhšej odmlke sa v mnohom vraciame k tomu, čo nám naozaj prospieva pre lepčie zdravie a zároveň si vieme na tom aj pochutiť. Kombucha ktorú Vám ponúkame, pochádza od úžasných ľudí z vychodu Slovenska, je s láskou pripravovaná podľa domáceho receptu a dochucovaná je slovenskými bylinkami. Vďaka fermentácii má úžasné účinky na trávenie a preto, že aj naozaj výborné chutí, je vhodným nápojom pre malých i veľkých, doslova na každý deň.

HRYZKA

100% RAW patentovaná raňajková zmes aktivovaných bezlepkových obilnín,
orechov, semienok, ovocia goji a vlákniny psylium.

Kaše

špaldová, kukuričná, ryžová, pohanková, pšenová, kaše s ovocím rôzne
druhy, ovsené vločky jemné, s klíčkami, bezlepkové.

Rastlinné sušené nápoje Topnatur

kokosový, ovsený, pohankový, ryžový

Zdravé sladkosti

BIO cukríky, lízatká, LIFEBAR tyčinky, RAW guličky, ovocné plátky, Ovocňák

Celozrnné sušienky NATURAL

vanilkové, grahamky, amaranthové, špaldové, perníkové, zázvorky,
marcipánky, pšenové piškóty, marhuľové Dukátky

Čokolády

LYRA, ALMA

Tieto dve značky čokolád sú našimi najobľúbenejšími. A to nie len preto, že pochádzajú priamo z nášho kraja, ale aj tým, že sú chuťovo naozaj výnimočné a samozrejme aj preto, že ponúkajú širokú selekciu VEGÁN produktov, ktoré zapadajú do nášho konceptu. Takže aj cez sladké maškrty stále myslíme na zdravie ľudí, slobodu zvierat a regeneráciu našej planéty.

Sladidlá

Kokosový cukor, BIO Agave sirupy, Javorový sirup, kukuričný slad, ryžový
slad, BIO trstinová melasa

Radi sa s vami podelíme o sladidlá, ktoré my sami používame pri príprave našich zdravých jedál. Zdravšie alternatívy produktov a správna miera sú zárukou, že si už nič nemusíte odopierať.

MED od včelára

medovicový, agátový, lipový, kvetový, repkový

Napriek tomu, že med je kontroverzný v oblasti vegánstva, sme presvedčení, že pokiaľ sa včelám nechá dostatok pre ich vlastné prežitie a živobytie, predsa len niečo zvýši aj pre človeka. Preto aj naša ponuka prichádza od včelárov, ktorí takýmto šetrným spôsobom zabezpečia, aby aj „vlk bol sýty a aj ovca zostala celá“.

Sad Lívia

V blízkosti Nitry je sad, kde sa pestuje bio ovocie úplne bez postrekov, dokonca aj bez chémie dovolenej v ekologickom poľnohospodárstve. Slovenské jablká, hrušky, čerešne... Sad Lívia sa nachádzalen 10 km od Nitry a aj u Pánov Baklažánov si môžete kúpiť ich kvalitné výrobky, detské výživy, džemy a lekváre, ale náš tip na zdravie je "živý" jablčný ocot - vynikajúca vec na prečistenie organizmu, naštartovanie trávenia, aj prísada do receptov a šalátov. Jablčný ocot podporuje chudnutie, znižuje cholesterol a lieči aj bradavice a kurie oká. Oplatí sa naštudovať si o ňom.

BIO čaje ELIXÍR

Slovenská kolekcia BIO čajov od spoločnosti Elixír je naozaj výnimočná. Zdravá pôda, zdravé rastliny, zdravé potraviny, zdraví ľudia a takto trvale udržateľný život, je nám veľmi sympatickým krédom ľudí spod Tatier, ktorí pre nás takýto zdravý produkt pripravujú. Ak ste už zistili, že za poctivý produkt sa naozaj oplatí nejaký ten cent priplatiť, aj tento čaj sa určite stane jedným z vašich obľúbených.

Zeleninové chipsy, chrumky, BIO Nori snack

Čo iné by ste si mohli dať v stave,keď nie ste naozaj hladní a napriek tomu by ste si niečo ľahké pochrumkali? Len tak. Dnes už ani toto nie je žiadny problém, pretože rôzne druhy chipsov či chrumiek, ktoré sú vyrobené zo zdravých surovín, je dostatok. Aké sú tie vaše naj?Máme ich u nás? Ak nie, dajte nám vedieť a my vám ich prinesieme.

Sušené ovocie (nesírené),  sušené oriešky, semená

Ananás, marhule, zázvor, mango, melón, brusnice, banány, jahody, broskyne, Goji, hrozienka, mandle, kešu, mix orieškov, píniové orechy, lieskovce, ľan, sezam, slnečnicové, dyňové semienka, Chia, Kakaové bôby

Čo iné, ako kvalitné sušené ovocie dokáže uspokojiť vašu chuť na sladké, ak nemáte práve chuť na čokoládu? A čo obľúbené snacky len tak na chrumkanie? V správnej miere sú aj oriešky či semiačka vždy prínosom pre naše zdravie. Aj naša ponuka vám určite prinesie trošku uspokojenia pre vaše chuťové poháriky. Tak príďte a vyskúšajte.

Strukoviny, obilniny, ryža

Cícer, fazuľa - rôzne druhy, Mungo, Azuki, Amaranth, Quinoa, pšeno, Kuskus, Bulgur, ryža natural, Basmati, Thajská

Jedny z nutrične najhodnotnejších surovín sú práve strukoviny a obilniny. Mnohí ich konzumáciu podceňujú, čo je veľká chyba. My sme tu ale pre uvedomelých ľudí a tí od teraz vedia, že u nás vždy nájdu to, čo kvalitou obohatí ich domácu kuchyňu.

Cestoviny

BIO Felicia, Rapunzel, Natural Jihlava - veľký výber bezlepkových cestovín

Kto z nás nie je milovníkom cestovín? Či už na slovenský, alebo taliansky spôsob, cestoviny v jedálničku nesmú chýbať. Samozrejme v prijateľnej kvalite a tú si vždy bez kompromisov nájdete v regáloch nášho obchodíku.

BIO múky

Ani piecť doma zdravšie už dnes nieje problémom. Stačí si zabezpečiť kvalitnejšie a zdravšiemúky a môžete sa do toho pustiť.

BIO oleje

olivový, tekvicový, slnečnicový a iné

Oleje treba naozaj využívať veľmi rozumne, nakoľko ich benefity pre naše zdravie sú limitované ich používaním. Čím viac oleja – akéhokoľvek, máme v našej strave, tým viac zdravotných problémov je s tým spojených. Preto aj kvalitné oleje z našej ponuky používajte skôr ako čerešničku na torte, pretože tu platí zásada, ze menej, je viac.

Omáčky a ochucovadlá

Omáčky Tamari, Teriyaky, Miso, Tahini, kečupy, ocot Ume, Ume špeciál,
Jablčný ocot zo sadu Lívia.

Kto tvrdí, že rastlinná strava nieje chutná, potom len pozabudol, že všetko chutí tak, ako si to sami nachutíme. Príďte a vyberte si z našich omáčok a ochucovadiel a sami sa presvedčíte, čo všetko a ako chutne dokážete potom doma pripraviť.

Zdravé pečenie a dezerty

Bezlepkové pudingy, BIO prášok do pečiva, Carob, Agar, mandľová pasta

Chcete sa dostať k rovnakým ingredienciám, z ktorých pečú PÁNI BAKLAŽÁNI? Naozaj stačí zavítať do nášho obchodíku. A ak by vám tam niečo chýbalo, dajte nám o tom vedieť.

LUNTER

Tofu, Tofu párky, Tofu nátierky

Aj dodávateľa LUNTER produktov máme veľmi dobre overeného a cez naše blízke vzťahy sa vám môžeme zaručiť za jedny z najkvalitnejších potravín našom trhu. Nátierky, tofu, párky, to všetko môžete v tradičnej kvalite konzumovať tak často, ako si to váš žalúdok žiada.

SOJADE

Výber natural a ovocných rastlinných “jogutrov"

Jogurty Sojade sú podľa nás jedny z najobľúbenejších a najchutnejších, aké poznáme.Preto sme ich zaradili aj do nášho sortimentu a teda si ichu nás pravidelne nájdete.

SUNFOOD

Seitan, Seitan špeciál, TOFU rôzne druhy, Tempeh, Karbonátky, Tofu
salámy, vegánska klobása, vegánske klobásky na opekanie

Produkty spoločnosti SUNFOOD určite mnohí poznáte. Je to spoločnosť z Českej republiky, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a na kvalitu ich produktov sa dá spoľahnúť. Preto ich nájdete aj u nás.

Všetky produkty z nášho zdravého obchodu môžete kúpiť aj v e-shope. Tu.