Ján Držík: Ľuďom, ktorým na zdraví záleží, chceme umožniť zdravú stravu bez kompromisov

Prezradil nám, aké prekvapenia chystajú Páni Baklažáni v blízkej budúcnosti

Predstavujeme vám tretieho z našich Pánov Baklažánov, ktorým je Janko Držík! 

Aj on sa tak ako väčšina z nás stretával s nedostatkom prevádzok a reštaurácií, ktoré by ponúkali skutočne zdravú stravu. A to sa rozhodli Páni Baklažáni zmeniť - priniesť kvalitnú zdravú stravu ľuďom, ktorým na tom záleží. 

Dozviete sa o tom, ako bude donáška Pánov Baklažánov fungovať. Ale prezradil nám aj prekvapenia, ktoré pre nás Páni Baklažáni v blízkej budúcnosti chystajú!

Janko, prezraď nám, pre koho budú jedlá od Pánov Baklažánov určené a čím bude donáška a reštaurácia výnimočná?

Výnimočnosť projektu Páni Baklažáni sa „vybrusovala“ veľmi dlho. V prvom rade je pre nás výnimočné zameranie na ľudí! Chceme variť pre ľudí, hlavne pre tých, ktorí už spravili dôležité rozhodnutie smerom k svojmu zdraviu. 

Každý z nás si prešiel kus životnej cesty, každý je aktívny v inom sektore, ale to, čo máme okrem priateľstva už dávno spoločné, je náš pocit totálneho nedostatku zdravých prevádzok, jedální, reštaurácií, atď., ktoré by ľuďom zabezpečili zdravú výživu. A to bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú, či už doma, v meste, na cestách, škole alebo v zamestnaní bez toho, aby museli robiť kompromisy. 

Sám som posledné 3 roky veľa cestoval v rámci strednej EU a často som bohužiaľ bol na vlastnej koži konfrontovaný s týmto totálnym nedostatkom. Či už sú to špičkové hotely, vyhlásené gastro námestia vo veľkomestách alebo non-stop diaľničné občerstvenia pri čerpacích staniciach, všetky vám ponúknu len veľmi málo, ak hľadáte naozaj zdravú stravu.

Preto sme sa pri motivácii zrealizovať projekt Páni Baklažáni pozerali očami ľudí, ktorí už dlho čakajú, že sa konečne niečo musí v tomto smere zlomiť. Hlavne preto nakoniec nastal aj u nás zlom a prenik ľudských príbehov, skúseností a energie priniesol nápad na vytvorenie tohto zdravého projektu, ktorému veríme a dúfame, že bude ľuďom prinášať hodnotu. 

Aká je filozofia Pánov Baklažánov? Čo je pre vás dôležité?

Ako som už uviedol, naša misia je prinášať zdravú stravu pre uvedomelých ľudí dlhodobo ako alternatívu na trhu. Začíname v Nitre, pretože nás práve sem a práve teraz naše cesty priviedli, ale ciele v našej vízii nemajú limity, chceme pokračovať ďalej a šíriť túto hodnotu všade tam, kde bude záujem.    

Ako prvú plánujete spustiť donášku jedál, ako bude táto donáška fungovať? Akým spôsobom sa budú jedlá objednávať? 

Technicky bude donáška fungovať na báze internetovej objednávky cez web portál. Zo začiatku v režime niekoľko dní až týždeň dopredu. 

Aj tu chceme dodržať princíp ľudia ľuďom. Chceme od začiatku projektu vytvoriť obojstranný záväzok, aby sme vedeli dopredu plánovať a ponúknuť tie najlepšie jedlá a produkty bez zbytočného plytvania surovinou a energiou našich ľudí! 

Výdaj jedla bude realizovaný rozvozom do limitovaného okruhu vybraných ulíc v rámci NR, ktorý sa bude podľa vývoja dopytu a spätnej väzby od ľudí operatívne upravovať. Aby sme uspokojili aj zákazníkov mimo tohto okruhu, tak bude pre všetkých otvorená možnosť osobného odberu priamo na prevádzke.      

Prezradíš nám nejaké prekvapenia, na ktoré sa môžeme tešiť?

V priebehu mesiaca jún pripravujeme ochutnávkové eventy pre nadšencov zdravej stravy, našich zákazníkov, partnerov a známych, kde sa s Vami budeme môcť osobne stretnúť, informovať o detailoch projektu a hlavne kde budete môcť prvýkrát ochutnať kuchyňu Pánov Baklažánov. Nasledovať bude samotný rozvoz obedov s ponukou celozrnných kváskových pekárenských výrobkov, ku ktorým chceme za pár mesiacov pridať aj raňajkové menu. 

Neskôr, po vyhodnotení úspešnosti prvej – rozvozovej časti projektu, je naplánovaná rekonštrukcia reštaurácie a spustenie prevádzky výdaju stravy, zdravého obchodu a rannej kaviarne priamo na Staničnej ulici.    

Ako Ťa tento nápad s Pánmi Baklažánmi zaujal? Čomu sa venuješ okrem toho?

V prvom rade zavážilo, že s nápadom prišiel niekto, kto zdraviu rozumie. S Jánom Hubinským sme kamaráti z detstva, veľa sme toho prežili a takisto máme toho veľa spoločného. 

Inšpirujúce je hlavne jeho zanietenie za šírenie pravdy o tom, že ak chceme prežiť život v zdraví a spokojnosti, tak je nevyhnutné aby sme sa denne venovali trénovaniu pokoja a čistoty našej mysle, kondície nášho tela a zabezpečili si kvalitnú a zdraviu prospešnú stravu! Na týchto troch pilieroch sa už niekoľko rokov snažím stavať aj môj príbeh, takže podporiť projekt Pánov Baklažánov bola pre mňa jasná voľba!

Profesionálne sa dlhodobo venujem logistike a obchodu, ktoré vytvárajú potrebné zázemie, aby sme mohli podporovať aj projekty, ktoré majú pre väčší zmysel a ľudský rozmer, aj keď finančne nie sú prvoplánovo atraktívne.