Ako budú variť Páni Baklažáni v Nitre

5 bodov pre Pánov Baklažánov!

1. Maximálne zdravo 

Naše zdravie nie je náhoda. Základným pilierom, na ktorom zdravie stojí, je to, čo do nášho tela dávame – naša strava. 

My to vieme veľmi dobre, a práve preto sme sa rozhodli variť pre vás čo najzdravšie a bez akýchkoľvek kompromisov. 

Náš skúsený šéfkuchár bude variť tak, že by vaše jedlo odsúhlasil aj profesor Campbell, autor najväčšej štúdie o vplyve stravy na zdravie ľudí na svete.

2. 100 % celistvá rastlinná strava

Je potvrdené, že konzumácia živočíšnych potravín priamo súvisí s ochoreniami ako je cukrovka, vysoký krvný tlak, či dokonca rakovina. Preto tá rastlinná strava. Ale samozrejme máme radi aj zvieratá.

Rozdiel medzi vegetariánstvom a vegánstvom, a stravou, ktorú vám budeme variť my, spočíva v tom, že to je celistvá strava. Varíme zo skutočnej zeleniny, z celozrnných obilnín, z celých strukovín a z byliniek, ale nebudeme používať množstvo oleja, bielej múky, cukru a ďalšie nezdravé prísady.

Nie všetko vegetariánske a vegánske musí byť aj zdravé, no naše jedlá zdravé budú.

3. Ešte lepšie ako bio

Nebolo to tak dávno, čo ľudia používali škodlivé látky, ktoré by dnes už nikto nechcel. Dnes tu máme postreky, hnojivá, pesticídy a ďalšie nebezpečné látky, ktoré v pôde dokonca zostávajú a ľudia sa zatiaľ tvária, že to nevidia. My nechceme používať potraviny, ktoré boli vypestované s pomocou chemikálií. 

A viete o tom, že potraviny z obchodov obsahujú až niekoľkonásobne menej živín ako organická zelenina a ovocie?

Keď potravina narastie vtedy, kedy prirodzene má narásť, vonku pod holým nebom, na čerstvom vzduchu a je v nej slnko, dážď aj čerstvý vzduch... ten rozdiel je obrovský. Takže používať budeme tie najkvalitnejšie zdroje a maximum lokálnych a sezónnych potravín z blízkeho okolia.

A ak ste však niekedy ochutnali domácu paradajku alebo zeleninu priamo zo záhrady, viete, že aj bio zelenina sa dá s naozajstnou domácou zeleninou len ťažko porovnávať. 

4. Samozrejme, s ohľadom na ekológiu

Ako sme spomínali, variť budeme najmä z organických, lokálnych a sezónnych potravín. 

Čo sa týka donášky jedál, pravdepodobne vás hneď napadne množstvo plastového odpadu z obalov. Avšak obaly, v akých vám budeme jedlá doručovať, sú tie najlepšie rastlinné bioplasty na trhu, ktoré sú 100 % kompostovateľné, a dokonca aj zdravšie ako sklo.

Dôležitý je aj spôsob zaobchádzania s jedlom. Mnoho reštaurácií a rovnako aj obchody s potravinami totiž jedlo často vyhadzujú. Aby sme predišli takémuto plytvaniu potravinami a dokázali udržať čo najvyššiu kvalitu jedál, ktoré vám budeme prinášať, budeme pri donáške jedál používať jednoduchý objednávkový systém. Ak náš kuchár bude vedieť deň dopredu, o ktoré jedlá budete mať záujem, prichystá sa podľa vášho záujmu a chutí, a tak sa poctivo dopestované potraviny nebudú musieť vyhadzovať, súhlasíte? 

5. Profesionálne

Páni Baklažáni sa v strave vyznajú. Jeden pán Baklažán sa dlhodobo venuje vplyvu stravy na zdravie ľudí, napísal niekoľko kníh a na túto tému viedol už mnoho zaujímavých prednášok, ktoré mnohých ľudí motivovali  k zdravšiemu životnému štýlu. 

Druhý pán Baklažán je aj šéfkuchárom a s varením už má svoje skúsenosti. Venuje sa mu totiž od svojich 20 rokov. Neučil sa variť iba na Slovensku, ale v mnohých krajinách po svete

Páni Baklažáni spolu navštívili aj profesora Campbella, jedného z najväčších vedcov v oblasti vplyvu výživy na zdravie človeka, u ktorého sa učili zdravo variť celý mesiac.